Sandviç Panel Nedir ? (Uygun Fiyat)

Sandviç Panel Nedir ? (Uygun Fiyat)

Sandviç Panel, çok iyi ısı yalıtımı ve direnç özelliklerinin yanı sıra çok yüksek yangın direnci özellikleri (PW PIR-D) ile karakterizedir)
Özellikle, panel PW PUR-D / PR-D uygulanabilir:
Endüstriyel binalar,
Depolar ve lojistik merkezleri,
Ticari binalar ve ofisler,
Gıda sanayi tesisleri,
Tarım ürünleri
Spor odaları.
Paneller 1130 mm modüler genişlikte gerçekleştirilebilir. PW PUR-d / PR-d panelinin uzunlukları 2000 ila 16000 mm arasındadır ve mevcut kalınlıkları: 40, 60, 80, 90, 100, 120, 160 mm-hmm. Panellerin teknik parametreleri ve özellikleri aşağıdaki tabloda sunulmuştur. uzunluk, dış kaplamanın rengine ve panelin kalınlığına bağlıdır
2) ürün toleransı da dahil olmak üzere 0.5 mm dış kaplamalı bir sandviç panelin ortalama ağırlığı
3) Genel Satış koşulları hakkında daha fazla bilgi için www.paneltech.pl
4) dayanıklılık ve Uygulama Koşulları temelinde seçilen organik kat. Ceket seçimi yapılır
çevresel değerlendirme yoluyla ve Müşteri tarafından tamamlanan bir çevresel ankete dayanarak,
çelik üreticisi ve Panel teknolojisi tarafından onaylandı
5) diğer çelik türleri uygulama koşullarına göre seçilir ve Paneltech tarafından onaylanır
6) g – pürüzsüz veya yivli kaplamalı paneller, ürünün estetik çekiciliğini etkileyebilecek mikrodalgayı içerebilir.

sandviç panel nedir

Sandviç Panel Çatı Nedir ?

Sandviç paneller, yalıtım malzemesinin entegrasyonu sayesinde mükemmel yalıtım özelliklerine sahip çatı ve duvar elemanları monte edilir. Bunlar, kesilmeye karşı dayanıklı ve yalıtılmış bir çekirdek üzerinde birbirine bağlanmış iki ince metal kapak tabakasından oluşur. Yalıtılmış çekirdekler normalde yangın önleme gereksinimlerini karşılamak için sert poliüretan köpük (PUR), sert polistiren köpük ve mineral yünden (MW) oluşur. Sandviç paneller sürekli çalışan üretim tesisleri tarafından üretilen ve sipariş uzunlukları için biçilmiş. Yüzeyler, müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak astarlı, trapez veya oluklu profiller de içerebilir. Hem çatı hem de duvar elemanları olarak üretilirler. Sandviç panel çatı görünür bağlantı elemanları ve görünür olmayan bağlantı elemanları ile de üretilebilir. Görünür olmayan bağlantı elemanları, mimari açıdan çekici cephelerin, vida sıralarıyla harap olan görsel görünüm olmadan oluşturulmasını sağlar. Sistemleri, kalite ve çekici görünümünü dizisi ile birlikte mükemmel yalıtım Özellikleri Bu yapısal elemanların kullanımı sürekli yayılmasına neden olmuştur.

Panelin kalınlığına bağlı olarak 0,12 W/(m2K) kadar U değerleri gerçekleştirilebilir. Destekler arasındaki boşluk, kullanılan panelin türüne bağlı olarak 11 m’ye (duvarlar) kadar olabilir. Normal uygulamalar, yaklaşık destekler arasında boşluk var. 3 m-5 m. Değerlendirilen Ses azaltma ölçümü yakl. Pur elemanları için 25 dB ve yakl. MW elemanları için 30 dB. Poliüretanlı çelik sandviç paneller, çeşitli yangın testlerinde yangınların nedenine katkıda bulunmadıklarını göstermiştir. Çeşitli yangın önleme gereksinimlerini karşılamak için yangına dayanıklılık sınıfı EI 120’ye kadar Mineral yün sandviç paneller mevcuttur.

Sandviç Panel Duvar Nedir  ?

PIR sandviç paneller
PIR sandviç paneller, yangına dayanıklı poliizosiyanürat köpük ısı yalıtımı ile hafif üç katmanlı panellerdir. Poliizosiyanüratın düşük ısı iletimi (PIR ısı iletim katsayısı 0,022 W/M*K’ye eşittir), yüksek yangın direnci, ağır yükleri sürdürme kabiliyeti-tüm bunlar poliizosiyanürat (PIR) yapısal duvar ve çatı sandviç panelleri için ideal ısı yalıtım malzemesi yapar. Çelik konstrüksiyon ile uyumlu çalışır.
Fiyat :

Sandviç Panel Fiyatları Nedir ?

PUR sandviç paneller poliüretan köpük ısı yalıtımı ile hafif üç katmanlı panellerdir. Yüksek ısı yalıtım özellikleri sayesinde, Profholod’un PUR panelleri çoğunlukla düzenlenmiş atmosferik koşullara sahip olanlar da dahil olmak üzere soğutma odaları ve depolarının inşası için kullanılır. Poliüretan köpük (PUR) sandviç paneller agresif ortamda kullanılabilir. Avantajları: güvenli ısı yalıtımı, yüksek mekanik mukavemet seviyesi, uzun servis ömrü, ekolojik güvenlik.
Fiyat :
Duvar sandviç paneller
Duvar sandviç panelleri, poliüretan köpük (PUR) veya yangına dayanıklı poliizosiyanürat (PIR) ısı yalıtımı ile hafif üç katmanlı panellerdir. Herhangi bir amaca yönelik binalar için çelik konstrüksiyon ve ayrıca soğutma odaları ve depoların yapımında kullanılır. Avantajları: güvenli ısı yalıtımı, yüksek mekanik mukavemet seviyesi, uzun servis ömrü, ekolojik güvenlik. Agresif ortamda kullanılabilir.
Fiyat :

Sandviç Panel Ölçüleri Nedir ?

Çatı sandviç panel ölçüleri poliüretan köpük (PUR) veya yangına dayanıklı poliizosiyanürat (PIR) ısı yalıtımı ile hafif üç katmanlı panellerdir. Duvar ile çatı panelleri temel fark-dört takviye kaburga ağır kar ve rüzgar yükü sürdürmek imkanı veren 40 mm yüksekliğinde yamuk çıkıntı gibi görünüyor. Çatı panelleri, en az 5-7° eğime sahip çatılar için kullanılabilir. Montaj kaburgalar hem yukarı hem de önlük ile mümkündür.
Fiyat :
o zaman 1 437 Kullanım Kılavuzu nedir / mat2

SIP Paneller

SIP panelleri poliüretan çekirdekli üç katmanlı panellerdir. Bakan olarak, Avrupa yapımı OSB panelleri kullanılır. Bu tür sandviç paneller, “Kanadalı teknoloji” evlerin yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Fiyat :

Üç katmanlı poliüretan köpük (PUR, PIR) sandviç paneller

Sandviç paneller Türk pazarında artan popülerlik kazanıyor. Hafif, dayanıklıdır, minimum ısı iletimine sahiptir, diğer inşaat malzemelerine kıyasla daha uygun maliyetlidir. Renk geçişleri geniş modern ve şık binalar dik sağlar. Firmamız poliüretan köpük (PUR) veya yangına dayanıklı poliizosiyanürat (PIR) ısı yalıtımı ile üç katmanlı duvar ve çatı sandviç paneller üretmektedir.
Poliüretan köpük (PUR, PIR) sandviç paneller, hem çatı hem de duvar, dış muhafazayı oluşturan iki galvanizli boyalı çelik levhadan ve iç ısı yalıtımlı poliüretan köpükten veya yangına dayanıklı poliizosiyanürat dolgu maddesinden oluşan üç katmanlı panellerdir. Gövde, RAL kataloğuna göre farklı renklerde kaplanır ve pürüzsüz veya profilli yüzeye sahip olabilir.
Poliüretan köpük dolgulu sandviç panellerin kullanım avantajları
Poliüretan köpük dolgulu sandviç paneller, teknik özellikleri olarak bir dizi avantaj sunar:
Tesislerin bakımı ve soğutma ekipmanı ile ilgili önemli bir maliyet azaltma sağlayan düşük ısı iletimine sahiptirler. Poliüretan köpük dolgulu 100 mm kalınlığında poliüretan sandviç paneller 260 mm kalınlığında mineral yün panellerine veya 1,68 m kalınlığında tuğla duvara karşılık gelir.
Panel montajını basitleştiren ve binanın temelindeki yükü azaltan düşük ağırlığa sahiptirler.
Dayanıklıdırlar, çürüme, nem ve mantarın neden olduğu hasara, sıcaklık dalgalanmalarına ve agresif çevreye karşı dayanıklıdırlar.
Mükemmel fiziksel özelliklere sahiptirler. Poliüretan köpük sandviç paneller, hijyenik düzenlemelere göre, gıda ürünleri için soğutma ekipmanında kullanım için onaylanmıştır.
Poliüretan köpüğün benzersiz özellikleri (PUR, PIR)
Düşük ısı iletimi (0,022 W / M * K)
Düşük yoğunluklu (42-45 kg / m3)
PUR için yanıcı grup G3, PIR için G2
Yangın direnci sınırı: duvar panelleri PUR için EI15, duvar panelleri PIR için EI30-EI45, çatı panelleri PIR için RE30
Son derece güçlü yapışma
Yüksek ses yalıtımı
Soğuk köprülerin ortadan kaldırılması
İmkanı inşaat izole etmek
Herhangi bir boyut veya yapılandırmanın kullanılabilirliği
Gerek montaj donanımı
Çürüme ve kokuşma (konu) karşı karşıya dayanıklılık sezon, sıcaklık dalgalanmaları, atmosferik yağış ve agresif endüstriyel çevre etkisi altında parçalanır değil.
Yüksek çevresel uyumluluk (Rusya Halk Sağlığı Bakanlığı tarafından konutlarda kullanılmak üzere onaylanmıştır, 26.12.86’nın 07/6-561’i. Hijyenik düzenlemelere göre, gıda ürünleri için soğutma tesislerinde kullanım için izin verilir)
Dayanıklılık (katı poliüretan köpük, “denge” ısı iletimini 50 yıldan az olmamak üzere koruyabilir). Çevresel test sonuçları, poliüretan köpüğün yapıcılar arasındaki yüksek itibarını doğrulamaktadır.

Kaynak : https://www.catiteknik.com/sandvic-panel

Çelik Konstrüksiyon İle Bina İnşaatı